Stretnutie obchodnej delegácie Slovenskej agentúry pre rozvoj investícii a obchodu (SARIO)

11. apríla 2018 sa v Slovenskom dome uskutočnilo stretnutie obchodnej delegácie Slovenskej agentúry pre rozvoj investícii a obchodu (SARIO) s Moskovskou podnikateľskou komunitou.

Viceprezident Moskovskej obchodnej a priemyselnej komory Suren Vardanyan predstavil investičný a ekonomický potenciál mesta Moskva, hovoril o práci Moskovskej obchodnej a priemyselnej komory, jej cieľoch aj o službách, ktoré poskytuje podnikateľom vrátane vedúcich aktivít zahraničného obchodu. Prednášajúci hovoril najmä o osobitostiach podnikania so slovenskými spoločnosťami s moskovskými spoločnosťami. 

Na stretnutí vystúpil výkonný riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Josef Trojak a vedúci odboru obchodu a ekonomiky veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ruskej federácii Daniel Duchoň. Zástupcovia slovenskej strany vo svojich vystúpeniach poukázali na potrebu rozvoja obchodnej spolupráce s moskovskými spoločnosťami a podnikmi, najmä v dobe zavádzania nových sankcií. 

Peter Osvald , riaditeľ odboru firemných úverov a financií Medzinárodnej banky pre hospodársku spoluprácu, a Denis Rodionov, riaditeľ odboru práce s klientmi Medzinárodnej investičnej banky, krátko predstavil perspektívy finančnej a bankovej spolupráce . 

Výkonný riaditeľ SLOVENSKO-RUSKEJ podnikateľskej rady v Ruskej federácii Juraj Leško hovoril o práci organizácie, ktorej predsedá, a vyjadril nádej na otvorenie nových perspektív spolupráce. 

Právne aspekty spolupráce slovenských a ruských podnikateľov vyzdvihla aj Svetlana Seregina, partnerka advokátskej kancelárie Peterka & Partners a advokát Peterka & Partners Eldar Mansurov. 

Stretnutia sa zúčastnili spoločnosti, ktoré sú členmi MCCI, ktorí už so Slovenskom obchodujú, alebo majú záujem o spoluprácu so Slovenskou republikou. 

Podujatie sa uskutočnilo za podpory vlády Moskvy a Odboru hospodárskej politiky a rozvoja mesta.